Višeň Sabina - kontejner

Odrůda višní s vysokou a pravidelnou plodností. V kontejneru

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Višně
  podnož Mahalebka

270 Kč

Cena bez DPH: 234,78 Kč

Konzumní zralost: 4. třešňový týden (2.7. - 12.7.)

Sklizeň: 4. třešňový týden (2.7. - 12.7.)

Tvar plodu: středně velký 4,5, kulatý

Barva plodu: tmavě červená

Dužnina: červená, šťavnatá, velmi chutná

Použití: kozervace, přímý konzum

Opylovači: samosprašná

Růst: středně bujný, koruna kulatá vzpřímená

Kořenový bal: kontejner

Odrůda původem z Polska jedná se o křížence odrůd Lutovka x Schirpotre. Plodnost je brzká, vysoká a pravidelná. Plody jsou menší 4,5g, kulaté, červené, dužnina je šťavnatá, velmi chutná. Odrůda je samosprašná. Není náchylná k nemocem.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby višně Újfehértoi fürtös je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Stromy višní v kontejneru můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max. 20cm nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromek višně přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: V dalších letech po výsadbě provádíme udržovací řez koruny, odstraňujeme suché a nemocné větve a udržujeme řezem korunu dostatečně prosvětlenou. Rány po řezu ošetříme voskem nebo balzámem. Nejvhodnější doba pro řez višní je období po odkvětu, kdy intenzivně roste a rychle zahojí rány. Řez samotný by měl být čistý, hladký bez otřepů a měl by mít co nejmenší plochu, která se má hojit. V případě řezu na očko (u mladých stromů a tenkých výhonů) je nutné plochu řezu spádovat směrem od očka, aby voda stékala pryč.

Ochrana: Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu.

 

 

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím