Višeň PANDY

Jedna z nejcenějších odrůd višní, nenáročná, mrazuvzdorná.
Kód: 268,06
Dostupnost: od října dostupné v e-shopu, již dnes lze objednat
Skladem: 10 a více ks
Kategorie: Višně
podnož Mahalebka
Vaše cena:    180 Kč

Konzumní zralost: 5 třešňový týden (14. 7. - 24. 7.)

Sklizeň: 5 třešňový týden (14. 7. - 24. 7.)

Tvar plodu: velký, ledvinovitý

Barva plodu: tmavočervená

Dužnina: červená, velmi chutná, sladká

Použití: přímý konzum i kozervace

Opylovači: samosprašná

Růst: bujný, koruna vzpřímená řídká

Odrůda višní s kvalitními plody. Plodnost této odrůdy je vysoká, plody jsou bezkonkurenční jak ve velikosti tak i v chuti, dozrávají v polovině července, jsou velké okolo 7g, tmavě červené barvy. Dužnina je světle červená, velmi chutná, sladká. Vysoká odolnost proti mrazu i chorobám.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby prostokořenných višní je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak, že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: V dalších letech po výsadbě provádíme udržovací řez koruny, odstraňujeme suché a nemocné větve a udržujeme řezem korunu dostatečně prosvětlenou. Rány po řezu ošetříme voskem nebo balsámem. Nejvhodnější doba pro řez třešní je období po odkvětu, kdy strom intenzivně roste a rychle zahojí rány. Řez samotný by měl být čistý, hladký, bez otřepů a měl by mít co nejmenší plochu, která se má hojit. V případě řezu na očko ( u mladých stromů a tenkých výhonů) je nutné plochu řezu spádovat směrem od očka, aby voda stékala pryč.

Ochrana: Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu.