Višeň ERDI BÖTERMO - kontejner

Středně raná samosprašná odrůda višní s velmi kvalitními plody. Kontejner C4
Kód: 11268,03
Dostupnost: připravujeme na jaro 2021, již dnes můžete objednat
Skladem: 2 ks
Kategorie: Višně
podnož Mahalebka
Vaše cena:    300 Kč

Konzumní zralost: 4. třešnový týden (10. - 20. 8.)

Sklizeň: 4. třešňový týden

Tvar plodu: střední až velký kulatý

Barva plodu: tmavě červená

Dužnina: tmavě červená, aromatická, sladší

Kořenový bal: kontejner

Višeň Erdi Bötermo se středně velkými až velkými tmavě červenými plody. Dužina je tmavě červená, aromatická, sladší. Sklízíme ve čtvrtém třešňovém týdnu, tedy od 10. do 20. srpna. Vhodné k přímé spotřebě i k dalšímu zpracování.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby višní Erdi Bötermo je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Stromy v kontejneru můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak, že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromek třešně přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: V dalších letech po výsadbě provádíme udržovací řez koruny, odstraňujeme suché a nemocné větve a udržujeme řezem korunu dostatečně prosvětlenou. Rány po řezu ošetříme voskem nebo balzámem. Nejvhodnější doba pro řez třešní je období po odkvětu, kdy strom intenzivně roste a rychle zahojí rány. Řez samotný by měl být čistý, hladký, bez otřepů a měl by mít co nejmenší plochu, která se má hojit. V případě řezu na očko (u mladých stromů a tenkých výhonů) je nutné plochu řezu spádovat směrem od očka, aby voda stékala pryč.

Ochrana: Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu.