Vinná réva Othello - kontejner

Tmavě modrá odrůda, plně rezistentní vůči chorobám, mrazuvzdorná
Kód: 266,47
Dostupnost: čerstvě nasazeno, k dispozici od 7. srpna 2020
Kategorie: Vinná réva stolní
Vaše cena:    180 Kč

Konzumní zralost: začátek září

Sklizeň: začátek září

Tvar plodu: velký křídlatý hrozen

Barva plodu: velká tmavěmodrá bobule

Dužnina: šťavnatá, harmonická, chutná po jahodách

Plně rezistentní odrůda, aromatická šťavnatá dužina s chutí po jahodách. Velmi velký křídlatý hrozen s velkými bobulemi tmavěmodré až černé barvy. Chuť šťavnatá, harmonická, chuť po jahodách. Mrazuvzdorná

Výsadba: sazenice stolní vinné révy Melinda vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy V případě kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a namočíme přes noc do vody. Vysadíme tak, že je celá ponořená v zemi a pouze roub je nad zemí. Po výsadbě zakryjeme nadzemní část rostliny navršenou kyprou zeminou a opakovaně zaléváme. Výhony na jaře prorostou ze zeminy ven, tehdy můžeme roub opatrně odhrnout. Při nárůstu výhonu na 5 – 10 cm provedeme podlom. Ponecháme pouze dva výhony a ostatní odstraníme. Letorosty vyvazujeme ke kůlu nebo k drátům, aby byly stále ve vodorovné poloze.

Ochrana: univerzální prostředek pro ochranu proti chorobám vinné révy je přípravek Kvadris, který se aplikuje po odkvětu dle návodu. Vinná réva se v dalších letech přihnojuje Cereritem na začátku sezóny a hnojivy s obsahem draselné soli v průběhu sezóny.