Vinná réva ONYX (balený kořen)

Slovenská bezsemenná odrůda s modrofialovými až tmavě modrými sladkými bobulemi (balený kořen, vosk, sáček s obrázkem)
Kód: 266,12
Dostupnost: připravujeme na jaro 2022
Skladem: 10 a více ks
Kategorie: Vinná réva stolní
Vaše cena:    180 Kč

Konzumní zralost: polovina září

Sklizeň: polovina září

Tvar plodu: velký cylindrický hrozen (průměrně 330 g), hustý, s velkými oválnými bobulemi

Barva plodu: tmavě fialová až modrá

Dužnina: lahodná, plná, příjemná, harmonická s mírným muškátovým aroma

Onyx je nová odrůda původem ze Slovenska (2002, pat. 1996). Je to kříženec odrůd Dunavski misket x Beauty Seedless. Hrozen je středně velký až velký, v průměru okolo 330 g, cylindrický. Bobule velké, oválné, tmavě fialové až modré. Chuť lahodná, plná, příjemná, harmonická, s mírným muškátovým aroma.

Výsadba: sazenice stolní vinné révy Nero vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy V případě kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a namočíme přes noc do vody. Vysadíme tak, že je celá ponořená v zemi a pouze roub je nad zemí. Po výsadbě zakryjeme nadzemní část rostliny navršenou kyprou zeminou a opakovaně zaléváme. Výhony na jaře prorostou ze zeminy ven, tehdy můžeme roub opatrně odhrnout. Při nárůstu výhonu na 5 – 10 cm provedeme podlom. Ponecháme pouze dva výhony a ostatní odstraníme. Letorosty vyvazujeme ke kůlu nebo k drátům, aby byly stále ve vodorovné poloze.

Ochrana: universální prostředek pro ochranu proti chorobám vinné révy je přípravek Kvadris, který se aplikuje po odkvětu dle návodu. Vinná réva se v dalších letech přihnojuje Cereritem na začátku sezóny a hnojivy s obsahem draselné soli v průběhu sezóny.