Vinná réva Kismis Moldavskij - Bezsemenná - kontejner

Bezsemenná bohatě plodící odrůda stolní vinné révy.

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Vinná réva stolní

200 Kč

Cena bez DPH: 173,91 Kč

Konzumní zralost: polovina září

Sklizeň: polovina září

Tvar plodu: velmi velký hrozen

Barva plodu: červenofialová kulatá bobule

Dužnina: sladká, příjemné chuti

Bezsemenná, bohatě plodící stolní vinná réva Kismis Moldavskij, vyznačující se silným růstem. Její předností je pozdější kvetení, nepoškozují ji tedy jarní mrazíky. Velmi velké hrozny dozrávají v polovině září, bobule jsou velké, kulaté, modrofialové barvy, dužina sladká, příjemné chuti. Vhodná pro přímý konzum i k delšímu skladování. Vysoce mrazuodolná.

Výsadba: sazenice stolní vinné révy Kismis Moldavskij vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy V případě kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepáme zeminu a namočíme přes noc do vody. Vysadíme tak, že je celá ponořená v zemi a pouze roub je nad zemí. Po výsadbě zakryjeme nadzemní část rostliny navršenou kyprou zeminou a opakovaně zaléváme. Výhony na jaře prorostou ze zeminy ven, tehdy můžeme roub opatrně odhrnout. Při nárůstu výhonu na 5 – 10 cm provedeme podlom. Ponecháme pouze dva výhony a ostatní odstraníme. Letorosty vyvazujeme ke kůlu nebo k drátům, aby byly stále ve svislé poloze.

Ochrana: universální prostředek pro ochranu proti chorobám vinné révy je přípravek Kvadris, který se aplikuje po odkvětu dle návodu. Vinná réva se v dalších letech přihnojuje Cereritem na začátku sezóny a hnojivy s obsahem draselné soli v průběhu sezóny.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím