Vinná réva Ilka - Bezsemenná - kontejner

Bezsemenná velkoplodá odrůda s růžovočerveně zbarvenými plody.
Kód: 266,43
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Vinná réva stolní
Vaše cena:    200 Kč

Konzumní zralost: polovina září

Sklizeň: polovina září

Tvar plodu: velmi velký hrozen, bobule velká kulatá

Barva plodu: růžovočervená 

Dužnina: sladká, příjemné chuti

Bezsemenná odrůda stolní révy k přímé konzumaci. Hrozen velmi velký, bobule kulaté, růžovočervené, sladké, příjemné chuti. 

Výsadba: sazenice stolní vinné révy vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy V případě kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a namočíme přes noc do vody. Vysadíme tak, že je celá ponořená v zemi a pouze roub je nad zemí. Po výsadbě zakryjeme nadzemní část rostliny navršenou kyprou zeminou a opakovaně zaléváme. Výhony na jaře prorostou ze zeminy ven, tehdy můžeme roub opatrně odhrnout. Při nárůstu výhonu na 5 – 10 cm provedeme podlom. Ponecháme pouze dva výhony a ostatní odstraníme. Letorosty vyvazujeme ke kůlu nebo k drátům, aby byly stále ve vodorovné poloze.

Ochrana: universální prostředek pro ochranu proti chorobám vinné révy je přípravek Kvadris, který se aplikuje po odkvětu dle návodu. Vinná réva se v dalších letech přihnojuje Cereritem na začátku sezóny a hnojivy s obsahem draselné soli v průběhu sezóny.