Třešeň zakrslá Tamara - kontejner

Pozdní odrůda třešní s velmi velkými atraktivními plody. V kontejneru

Skladem: Ano
Dostupnost: pouze osobní odběr v Ostrožské Nové Vsi, lze rezervovat
Kategorie: Sloupovité a zakrslé odrůdy třešní
  podnož gisela 5

400 Kč

Cena bez DPH: 347,83 Kč

Konzumní zralost: 6. - 7. třešňový týden (od konce července)

Sklizeň: 6. - 7. třešňový týden

Tvar plodu: velmi velký 12 - 14 g, široký až 30 mm

Barva plodu: červená

Dužnina: pevná, chutná, růžová, šťavnatá

Opylovači: Vanda, Burlat

Kořenový bal: kontejner

Třešeň Tamara je kříženec odrůd Krupnoplodnaja a Van. Chrupka se středně bujným růstem, kvete středně raně. Vhodnými opylovači jsou odrůdy Vanda a Burlat. Sklizeň začíná koncem července (šestý až sedmý třešňový týden), plody jsou velmi velké (12 - 14g), široké až 30 mm. Dužina pevná, výborné kvality a velmi dobré chuti. Odrůda je středně náchylná k praskání a hnilobě plodů. Strom dorůstá díky podnoži Gisela 5 maximálně do výšky 3,5m.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby třešní je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Stromy třešní v kontejneru můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max. 20cm nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromek třešně přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Ochrana: Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu.

 

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím