Třešeň zakrslá Carmen - kontejner

Maďarská chrupka oblíbená pro velké až velmi velké plody. V kontejneru

Skladem: Ano
Dostupnost: pouze osobní odběr v Ostrožské Nové Vsi
Kategorie: Sloupovité a zakrslé odrůdy třešní
  podnož gisela 5

400 Kč

Cena bez DPH: 347,83 Kč

Konzumní zralost: 3. třešnový týden (20.6. - 30.6.) 

Sklizeň: 3. třešnový týden (20.6. - 30.6.)

Tvar plodu:  velmi velký srdcovitý 

Barva plodu:  tmavěčervená, lesklá 

Dužnina:   pevná, šťavnatá, barví

Použití:   všestranné

Opylovači:  Canada Giant, Katalin

Kořenový bal: kontejner

Maďarská raná odrůda třešně - chrupky. Je cizosprašná, vhodnými opylovači jsou Canada Giant nebo Katalin. Plody dozrávají v druhé polovině června, jsou velmi velké 9 - 13g v průměru i 33mm! Dužina je pevná, šťavnatá, tmavě červená a barví. Strom dorůstá díky podnoži Gisela 5 maximálně do výšky 3,5m.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby třešní je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Stromy třešní v kontejneru můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max. 20cm nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromek třešně přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: V dalších letech po výsadbě provádíme udržovací řez koruny, odstraňujeme suché a nemocné větve a udržujeme řezem korunu dostatečně prosvětlenou. Rány po řezu ošetříme voskem nebo balzámem. Nejvhodnější doba pro řez třešní je období po odkvětu, kdy intenzivně roste a rychle zahojí rány. Řez samotný by měl být čistý, hladký bez otřepů a měl by mít co nejmenší plochu, která se má hojit. V případě řezu na očko (u mladých stromů a tenkých výhonů) je nutné plochu řezu spádovat směrem od očka, aby voda stékala pryč.

Ochrana: Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím