Třešeň zakrslá Burlat - kontejner

Raná, tmavá, polochrupka s dobrými plody odolnými proti pukání. V kontejneru

Skladem: Ano
Dostupnost: v září dostupné v e-shopu a v prodejně Tovačov a Ostrožská Nová Ves
Kategorie: Sloupovité a zakrslé odrůdy třešní
  podnož gisela 5

400 Kč

Cena bez DPH: 347,83 Kč

Konzumní zralost:   2. třešnový týden( 8.6-18.6)

Sklizeň:   2. třešnový týden( 8.6-18.6)

Tvar plodu:   střední až větší, široce srdčitý

Barva plodu:   tmavě červený

Dužnina:   středně tuhá, světle červená, prokvetlá světlým žilkováním

Použití:   vhodná především pro přímý konzum

Opylovači:   Karešova, Kaštánka, Rivan a další běžné odrůdy třešní, inkompatibilita v opylení

Odrůda vyšlechtěna ve Francii jako náhodný semenáč. Plody třešně Burlat jsou střední až větší, široce srdčité, slupka je pevná lesklá, tmavě .červená Dužina je středně tuhá až tužší, světle červená, v plné zralosti červená s.e do  světlým žilkováním, navinule sladká, aromatická. Dozrává v druhém třešňovém týdnu od 8.6-18.6. Plodnost je brzká, střední, pravidelná. Odolnost je nízká proti pukání plodů, a střední proti mrazu v květu. Odrůda je vhodná do všech poloh.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby třešní Burlat je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Stromy třešní v kontejneru můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max. 20cm nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromek třešně přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Ochrana: Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím