Třešeň Těchlovan - kontejner

Středně raná odrůda třešní, tmavá chrupka s dobrou kvalitou plodů. V kontejneru

Skladem: Ano, čerstvě nasazeno, k osobnímu odběru od 1. srpna 2019
Dostupnost: pouze osobní odběr v Ostrožské Nové Vsi
Kategorie: Polorané odrůdy třešní
  podnož Colt

280 Kč

Cena bez DPH: 243,48 Kč

Konzumní zralost:   5. tř. týden (14.7 - 24.7)

Sklizeň:   5. tř. týden (14.7 - 24.7)

Tvar plodu:   velký až velmi velký, zploštělý

Barva:   hnědočervená

Dužnina:   růžová, středně tuhá, aromatická, velmi chutná

Použití:   přímý konzum, konzervace

Opylovači:   Regina a další běžné odrůdy třešní, inkompatibilita v opýlení není známa

Růst rostliny: středně bujný, tvoří rozložitou korunu

Kořenový bal: kontejne

Původní Česká odrůda třešní. Plody třešně Těchlovan jsou velké, zploštělé, slupka je středně silná, hnědočervená. Dužnina je růžová, středně tuhá až tuhá, středně šťavnatá, sladce navinulá, velmi aromatická, výborné chuti. Odrůda nemá žádné speciální nároky na agrotechniku, lze ji pěstovat ve všech polohách, je však málo odolná proti jarním mrazíkům.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby třešně Těchlovan je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Stromy třešní v kontejneru můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max. 20cm nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromek třešně přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: V dalších letech po výsadbě provádíme udržovací řez koruny, odstraňujeme suché a nemocné větve a udržujeme řezem korunu dostatečně prosvětlenou. Rány po řezu ošetříme voskem nebo balzámem. Nejvhodnější doba pro řez třešní je období po odkvětu, kdy intenzivně roste a rychle zahojí rány. Řez samotný by měl být čistý, hladký bez otřepů a měl by mít co nejmenší plochu, která se má hojit. V případě řezu na očko (u mladých stromů a tenkých výhonů) je nutné plochu řezu spádovat směrem od očka, aby voda stékala pryč.

Ochrana: Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu.

r

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím