Třešeň Tamara - kontejner

Pozdní odrůda třešní s velmi velkými atraktivními plody. V kontejneru

Skladem: Ano, čerstvě nasazeno, k osobnímu odběru od 1. srpna 2019
Dostupnost: v srpnu dostupné v e-shopu a v prodejně Tovačov a Ostrožská Nová Ves
Kategorie: Pozdní odrůdy třešní
  podnož Colt

280 Kč

Cena bez DPH: 243,48 Kč

Konzumní zralost: 6. - 7. třešňový týden (od konce července)

Sklizeň: 6. - 7. třešňový týden

Tvar plodu: velmi velký 12 - 14 g, široký až 30 mm

Barva plodu: červená

Dužnina: pevná, chutná, růžová, šťavnatá

Opylovači: Vanda, Burlat

Kořenový bal: kontejner

Třešeň Tamara je kříženec odrůd Krupnoplodnaja a Van. Chrupka se středně bujným růstem, kvete středně raně. Vhodnými opylovači jsou odrůdy Vanda a Burlat. Sklizeň začíná koncem července (šestý až sedmý třešňový týden), plody jsou velmi velké (12 - 14g), široké až 30 mm. Dužina pevná, výborné kvality a velmi dobré chuti. Odrůda je středně náchylná k praskání a hnilobě plodů.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby třešně Tamara je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Stromy třešní v kontejneru můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max. 20cm nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromek třešně přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: V dalších letech po výsadbě provádíme udržovací řez koruny, odstraňujeme suché a nemocné větve a udržujeme řezem korunu dostatečně prosvětlenou. Rány po řezu ošetříme voskem nebo balzámem. Nejvhodnější doba pro řez třešní je období po odkvětu, kdy intenzivně roste a rychle zahojí rány. Řez samotný by měl být čistý, hladký bez otřepů a měl by mít co nejmenší plochu, která se má hojit. V případě řezu na očko (u mladých stromů a tenkých výhonů) je nutné plochu řezu spádovat směrem od očka, aby voda stékala pryč.

Ochrana: Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím