Třešeň Sunburst

Samosprašná raná srdcovka s velmi velkými až 12g plody

Skladem: Ne
Dostupnost: připravujeme na jaro 2019
Kategorie: Rané odrůdy třešní
  podnož Colt

180 Kč

Cena bez DPH: 156,52 Kč

Konzumní zralost: od poloviny června

Sklizeň:  od poloviny června

Tvar plodu:  velmi velká srdcovka

Barva plodu:  červenooranžová až tmavěčervená

Dužnina:   velmi šťavnatá, sladká, plně aromatická, se světlými skvrnkami

Použití:   všestranné, velmi vhodná ke konzervaci (snadno oddělitelná od pecky)

Opylovači:  SAMOSPRAŠNÁ, sama je výborným opylovačem

Třešeň Sunburst je raná samosprašná velkoplodá srdcovka s až 12g plody, které jsou červenooranžové až tmavěčervené. Dužina je dobře odlučitelná od pecky, sladká, plně aromatická, šťavnatá se světlými skvrnkami. Plodí od poloviny června, hojně a pravidelně. Slouží jako výborný opylovač pro ostatní rané odrůdy třešní. Strom na podnoži Gizela 5 dorůstá do výšky 2,5 až 3m. 

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby třešní je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Stromy třešní v kontejneru můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max. 20cm nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromek třešně přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: V dalších letech po výsadbě provádíme udržovací řez koruny, odstraňujeme suché a nemocné větve a udržujeme řezem korunu dostatečně prosvětlenou. Rány po řezu ošetříme voskem nebo balzámem. Nejvhodnější doba pro řez třešní je období po odkvětu, kdy intenzivně roste a rychle zahojí rány. Řez samotný by měl být čistý, hladký bez otřepů a měl by mít co nejmenší plochu, která se má hojit. V případě řezu na očko (u mladých stromů a tenkých výhonů) je nutné plochu řezu spádovat směrem od očka, aby voda stékala pryč.

Ochrana: Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím