Třešeň Napoleonova

Dvoubarevná nejodolnější odrůda třešní vůči mrazu vhodná i do sušších oblastí.

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Polorané odrůdy třešní
  podnož Colt

180 Kč

Cena bez DPH: 156,52 Kč

Konzumní zralost: 5.-6. třešňový týden (14.7.-8.8.)  

Sklizeň:  5.-6. třešňový týden (14.7.-8.8.) 

Tvar plodu: nepravidelný, středně velký  

Barva plodu:  světležlutá z větší části překrytá červeným mramorováním 

Dužnina:  světležlutá s žilkami, sladká, aromatická

Použití:  přímý konzum

Pozdní dvoubarevná chrupka Německého původu, Nejodolnější třešeň vůči mrazu, vhodná i do sušších oblastí. Plody má středně velké (asi 7 g), nepravidelné, světležluté, z větší části překryté červeným mramorováním. Dužina je tuhá, světležlutá s žilkami, sladká, aromatická. 

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby třešní je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Stromy třešní v kontejneru můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max. 20cm nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromek třešně přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: V dalších letech po výsadbě provádíme udržovací řez koruny, odstraňujeme suché a nemocné větve a udržujeme řezem korunu dostatečně prosvětlenou. Rány po řezu ošetříme voskem nebo balzámem. Nejvhodnější doba pro řez třešní je období po odkvětu, kdy intenzivně roste a rychle zahojí rány. Řez samotný by měl být čistý, hladký bez otřepů a měl by mít co nejmenší plochu, která se má hojit. V případě řezu na očko (u mladých stromů a tenkých výhonů) je nutné plochu řezu spádovat směrem od očka, aby voda stékala pryč.

Ochrana: Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu.

Opylovači: Karešova, Kaštánka, Stella, Vanda

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím