Třešeň Kordia - kontejner

Pozdní odrůda třešní, tmavá chrupka s dobrou chutí. V kontejneru

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Pozdní odrůdy třešní
  podnož Colt/Ptačka

280 Kč

Cena bez DPH: 243,48 Kč

Konzumní zralost:   6. třešňový týden ( 26.7-8.8)

Sklizeň:   6. třešňový týden ( 26.7-8.8)

Tvar plodu:   velký až velmi velký, podlouhlý

Barva plodu:   karmínově červená

Dužnina:   tuhá, karmínově červená se světlejším žilkováním

Použití:   všestranné

Opylovači:   Heldelfingenská, Sam a další běžné odrůdy třešní, inkompatibilita v opýlení není známa

Růst: bujný, v plné plodnosti středně bujný, tvoří kulovitou korunu

Kořenový bal: kontejner

Pozdní Česká odrůda třešní, nahodilý semenáč. Nemá speciální požadavky na stanoviště.  Plody třešně Kordia jsou velké až velmi velké, podlouhlé, lesklé, karmínově červené až tmavočervené. Dužina je tuhá, karmínově červená se světlejším žilkováním, navinule sladká, aromatická s dobře barvící šťávou. Odolnost proti mrazíkům je nízká a proti pukání plodů vysoká. Vhodná pro přímý konzum i konzervaci. Není náročná na stanoviště ani polohy.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby třešně Kordia je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Stromy třešní v kontejneru můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max. 20cm nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromek třešně přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: V dalších letech po výsadbě provádíme udržovací řez koruny, odstraňujeme suché a nemocné větve a udržujeme řezem korunu dostatečně prosvětlenou. Rány po řezu ošetříme voskem nebo balzámem. Nejvhodnější doba pro řez třešní je období po odkvětu, kdy intenzivně roste a rychle zahojí rány. Řez samotný by měl být čistý, hladký bez otřepů a měl by mít co nejmenší plochu, která se má hojit. V případě řezu na očko (u mladých stromů a tenkých výhonů) je nutné plochu řezu spádovat směrem od očka, aby voda stékala pryč.

Ochrana: Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím