Třešeň Kassandra - kontejner

Spolehlivě plodící srdcovka s velkými tmavěčervenými plody. V kontejneru

Skladem: Ano
Dostupnost: pouze osobní odběr v Ostrožské Nové Vsi, lze rezervovat
Kategorie: Rané odrůdy třešní
  podnož Colt

280 Kč

Cena bez DPH: 243,48 Kč

Konzumní zralost: 3. třešnový týden (20.6. - 30.6.)

Sklizeň: 3. třešnový týden (20.6. - 30.6.)

Tvar plodu: velký srdčitý asi 10g

Barva plodu: tmavěčervená, lesklá

Dužina: sladká, šťavnatá, barví, měkčí než Burlat

Použití: přímý konzum

Kořenový bal: kontejner

Odrůda vznikla zkřížením Burlat a Sunburst, uznaná v roce 1995. Roste bujně, v plné plodnosti středně bujně. Kvete raně. Vhodnými opylovači jsou odrůdy Tamara, Burlat. Plody má velké cca 10g, tmavěčervené. Dužina je také tmavěčervená, sladká, šťavnatá a barví. Velmi brzy vstupuje do plodnosti, plodí dobře a pravidelně. Je odolnější k praskání plodů než odrůda Burlat, květy odolné jarním mrazíkům.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby třešně Kassandra je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Stromy třešní v kontejneru můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max. 20cm nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromek třešně přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: V dalších letech po výsadbě provádíme udržovací řez koruny, odstraňujeme suché a nemocné větve a udržujeme řezem korunu dostatečně prosvětlenou. Rány po řezu ošetříme voskem nebo balzámem. Nejvhodnější doba pro řez třešní je období po odkvětu, kdy intenzivně roste a rychle zahojí rány. Řez samotný by měl být čistý, hladký bez otřepů a měl by mít co nejmenší plochu, která se má hojit. V případě řezu na očko (u mladých stromů a tenkých výhonů) je nutné plochu řezu spádovat směrem od očka, aby voda stékala pryč.

Ochrana: Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím