Třešeň Justyna - kontejner

Středně pozdní odrůda třešní, odolná praskání, dobře skladovatelná, chrupka. V kontejneru

Skladem: Ano
Dostupnost: pouze osobní odběr v Ostrožské Nové Vsi, lze rezervovat
Kategorie: Polorané odrůdy třešní
  podnož Colt

280 Kč

Cena bez DPH: 243,48 Kč

Konzumní zralost: 6. třešnový týden

Sklizeň: 6. třešnový týden

Tvar plodu:  velký, elipsovitý 10 - 10,5 g

Barva plodu:  červená

Dužnina: středně pevná, růžová, sladká s vyšší cukernatostí, aromatická

Opylovači: Těchlovan, Early Korvik

Třešeň Justyna je velmi vhodná pro produkční sady i domácí zahrádky. Má středně bujný růst, habitus převislý. Kvete středně pozdně. Jedná se o velkou středně pozdní chrupku s velmi sladkou dužinou. Hmotnost plodů je 10 - 10,5 g, na stromě vydrží i 10 dní po sklizňové zralosti. Dužina středně pevná, růžová, aromatická s vyšší cukernatostí.  Mezi největší přednosti se řadí odolnost proti pukání, brzké, vysoké a pravidelné výnosy a doba skladovatelnosti až 2 týdny.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby třešně je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Stromy třešní v kontejneru můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max. 20cm nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromek třešně přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: V dalších letech po výsadbě provádíme udržovací řez koruny, odstraňujeme suché a nemocné větve a udržujeme řezem korunu dostatečně prosvětlenou. Rány po řezu ošetříme voskem nebo balzámem. Nejvhodnější doba pro řez třešní je období po odkvětu, kdy intenzivně roste a rychle zahojí rány. Řez samotný by měl být čistý, hladký bez otřepů a měl by mít co nejmenší plochu, která se má hojit. V případě řezu na očko (u mladých stromů a tenkých výhonů) je nutné plochu řezu spádovat směrem od očka, aby voda stékala pryč.

Ochrana: Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím