Třešeň Horka - kontejner

Středně raná třešeň s velmi velkými plody jedinečné chuti, spíše pro drobnopěstitele nebo sběratele specialisty. V kontejneru

Skladem: Ano
Dostupnost: pouze osobní odběr v Ostrožské Nové Vsi
Kategorie: Polorané odrůdy třešní
  podnož Colt

280 Kč

Cena bez DPH: 243,48 Kč

Konzumní zralost: 4. třešňový týden

Sklizeň: 4. třešňový týden

Tvar plodu: velmi velký srdčitý

Barva plodu: hnědočervená

Dužina: červená, středně tuhá - tuhá, velmi šťavnatá, sladká, hodně aromatická

Použití: přímý konzum, konzervování

Opylovač: Burlat

Růst: středně bujný

Kořenový bal: kontejner

Třešeň Horka pochází z ČR a vznikla volným sprášením odrůdy Van. Roste středně bujně, rozložitě, kvete raně až středně raně. Plody jsou velmi velké, srdčité, hnědočervené s velkým počtem světlých lenticel. Červená dužina je středně tuhá až tuhá, dosti šťavnatá, sladká, velmi aromatická, šťáva hodně červená. Chuť velmi dobrá až výborná. Zraje ve 4. třešňovém týdnu, plodnost je malá, zřídkakdy střední. Odrůda je vhodná pro drobnopěstitele do větších zahrad nebo jako sbírková záležitost pro specialisty. Je málo odolná proti pozdním jarním mrazíkům v květu. Do sušších a chráněných oblastí.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby třešní je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Stromy třešní v kontejneru můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max. 20cm nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromek třešně přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: V dalších letech po výsadbě provádíme udržovací řez koruny, odstraňujeme suché a nemocné větve a udržujeme řezem korunu dostatečně prosvětlenou. Rány po řezu ošetříme voskem nebo balzámem. Nejvhodnější doba pro řez třešní je období po odkvětu, kdy intenzivně roste a rychle zahojí rány. Řez samotný by měl být čistý, hladký bez otřepů a měl by mít co nejmenší plochu, která se má hojit. V případě řezu na očko (u mladých stromů a tenkých výhonů) je nutné plochu řezu spádovat směrem od očka, aby voda stékala pryč.

Ochrana: Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím