Třešeň Büttnerova - kontejner

Pozdní odrůda třešní s pestrými plody pro přímý konzum i zpracování. V kontejneru

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Pozdní odrůdy třešní
  podnož Colt

280 Kč

Cena bez DPH: 243,48 Kč

Konzumní zralost:   5. třešňový týden ( 14.7-24.7)

Sklizeň:   5. třešňový týden ( 14.7-24.7)

Tvar plodu:   střední až větší,  kulovitý

Barva plodu:   žlutá překrytá červení

Dužnina:   žlutavě bílá, jemná, šťavnatá

Použití:   přímý konzum i konzervaci

Opylovači:   Karešova, Van  a další běžné odrůdy třešní, inkompatibilita v opýlení není známa

Růst: slabý, koruna malá, kompaktní

Kořenový bal: kontejner

Česká odrůda třešní, která vznikla jako mutace odrůdy Napoleonova. Vyžaduje teplá a suchá stanoviště. Plody třešně Büttnerova jsou střední až větší, kulovitého tvaru, žluté barvy překryté červení. Dužina je žlutavě bílá, jemná šťavnatá, sladce navinulá mírně nahořklá. Odolnost je střední proti mrazu v květu a proti pukání plodů je nízká. Vhodná pro pěstování ve všech oblastech.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby třešně Büttnerova je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Stromy třešní v kontejneru můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max. 20cm nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromek třešně přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: V dalších letech po výsadbě provádíme udržovací řez koruny, odstraňujeme suché a nemocné větve a udržujeme řezem korunu dostatečně prosvětlenou. Rány po řezu ošetříme voskem nebo balzámem. Nejvhodnější doba pro řez třešní je období po odkvětu, kdy intenzivně roste a rychle zahojí rány. Řez samotný by měl být čistý, hladký bez otřepů a měl by mít co nejmenší plochu, která se má hojit. V případě řezu na očko (u mladých stromů a tenkých výhonů) je nutné plochu řezu spádovat směrem od očka, aby voda stékala pryč.

Ochrana: Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím