Švestkomeruňka PLUMCOT

Kříženec švestky a meruňky 50% : 50%
Kód: 262,03
Dostupnost: od října dostupné v e-shopu, již dnes lze objednat
Skladem: 10 a více ks
Kategorie: Švestkomeruňky
podnož Myrobalán
Vaše cena:    210 Kč

Konzumní zralost:  červenec

Sklizeň:  červenec

Tvar plodu:   středně velký oválný

Barva plodu:   tmavě červená

Dužnina:  sladká, velmi aromatická, až pikantní, chuť několika druhů ovoce

Plumcot je velmi podařený kříženec švestky a meruňky (50 : 50), dozrávající v červenci. Plody jsou středně velké, oválné. Slupka je tmavě červená, dužnina je velmi aromatická až  pikantní, sladká a šťáva je směs několika ovocných chutí. Plody jsou vhodné pro přímý konzum nebo do dezertů. Odrůda je samosprašná a odolná vůči mrazům i nemocem.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby prostokořenných švestkomerněk je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem.

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony.

Ochrana: V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit