Švestka Vlaška - kontejner

Vlaška nebo též Italská švestka je univerzální švestka do všech oblastí. Samosprašná. V kontejneru

Skladem: Ano
Dostupnost: pouze osobní odběr v Ostrožské Nové Vsi, lze rezervovat
Kategorie: Polorané odrůdy švestek
  podnož myrobalán

280 Kč

Cena bez DPH: 243,48 Kč

Konzumní zralost:   konec srpna

Sklizeň:   konec srpna

Tvar plodu:   velký, oválný

Barva plodu:   modrofialová, jemně ojíněná

Dužnina:   žlutá až oranžová, vynikající chuti

Použití:   k všestrannému využití.

Opylovači:   Bluefree, Stenley

Růst: středně bujně rostoucí

Kořenový bal: kontejner

Odrůda částečně samosprašné pološvestky, plody jsou velké, oválné, modrofialové jemně ojíněné. Dužnina je žlutá v plné zralosti až oranžová, šťavnatá, vynikající chuti. Plodnost je brzká, velmi vysoká, pravidelná. Vhodná do všech poloh. Vysoce odolná mrazu. Částečně samosprašná.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby švestek je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerové stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout tak, že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3, aby střední výhon převyšoval postranní výhony.

Ochrana: Proti škůdcům u peckovin proti pilatce švestkové při ukončení květu Calipso nebo Mospilan v době zamodrávání švestek. Proti mšicím použijeme v případě náletu po celý rok přípravek Pirimor dle návodu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím