Švestka Top Star

Raná pološvestka, vhodná na pálení a konzervaci.

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Rané odrůdy švestek
  podnož Myrobalán

210 Kč

Cena bez DPH: 182,61 Kč

Konzumní zralost:  polovina srpna

Sklizeň:  polovina srpna

Tvar plodu:   velký. 55g

Barva plodu:   modrofialová, jemně ojíněná   

Dužnina:   žlutozelená, středně tuhá, velmi chutná

Opylovači: Čačanská lepotica, Stanley

Růst: středně bujný

Velkoplodá pološvestka kříženec odrůd Ersingerská a Čačanská najbolja. Plodnost je středně raná, pravidelná, vysoká. Plody švestky Top Star jsou velké okolo 55 g, modrofialové barvy, jemně ojíněné. Dužnina je zelenožlutá, středně tuhá, velmi chutná, pro svou vysokou cukernatost je vhodná na pálení i konzervaci a přímý konzum. Další předností této odrůdy je odolnost proti mrazu, tolerantnost k šárce a dalším chorobám. Je částečně samosprašná.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby švestek Top Star je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerové stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout tak, že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3, aby střední výhon převyšoval postranní výhony.

Ochrana: Proti škůdcům u peckovin proti pilatce švestkové při ukončení květu Calipso nebo Mospilan v době zamodrávání švestek. Proti mšicím použijeme v případě náletu po celý rok přípravek Pirimor dle návodu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím