Švestka Top king

Německá odrůda s velmi velkými plody a vysokou pravidelnou plodností

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Pozdní odrůdy švestek
  podnož Myrobalán

210 Kč

Cena bez DPH: 182,61 Kč

Konzumní zralost:   přelom srpna a září

Sklizeň:    přelom srpna a září

Tvar plodu:   velký až velmi velký

Barva:   ocelově modrá

Dužnina:   žlutá, odlučitelná, šťavnatá, velmi chutná, sladce aromatická

Středně raná švestka vyšlechtěna v německém Geisenheimu jako kříženec odrůd Čačanská najbolja a Italian Plum. Růst je poměrně silný, v plné plodnosti trochu slábne. Odrůda je náročná na řez. Plody švestky Top King jsou velké až velmi velké ocelově modré. Dužnina je žlutá, středně tuhá, šťavnatá, sladce aromatická. Sklízí se poslední týden v srpnu až ve druhém zářijovém. Odrůda není náchylná k šarce švestek, je nenáročná na kvalitu půdy, vhodná pro výsadbu do všech poloh. Použití všestranné. Cizosprašná. 

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby švestek Top King je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerové stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout tak, že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3, aby střední výhon převyšoval postranní výhony.

Ochrana: V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím