Švestka Top End - kontejner

Velmi pozdní pološvestka, vhodná do teplejších poloh. V kontejneru

Skladem: Ano
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Pozdní odrůdy švestek
  podnož St. Julien

310 Kč

Cena bez DPH: 269,57 Kč

Konzumní zralost:   polovina října

Sklizeň:   polovina října

Tvar plodu:   velký. 66g

Barva plodu:   modrá jemně ojíněná   

Dužnina:   světle žlutá, pevná, velmi chutná

Velmi pozdní velkoplodá pološvestka křížená z odrůd Č. Najbolja a Valor v Geisenheimu . Růst je středně bujný, plodnost je brzká, velká a pravidelná. Plody švestky Top End jsou velké až 66g, oválného tvaru, barva je modrá ojíněná. Dužnina je světle žlutá, pevná, šťavnatá s vysokou cukernatostí. Odolnost je tolerantní k Šárce a málo citlivá k napadení monilii i rzí. Doporučuje se pěstovat v teplých oblastech. Odrůda je samosprašná.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby švestek Top End je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerové stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout tak, že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3, aby střední výhon převyšoval postranní výhony.

Ochrana: Proti škůdcům u peckovin proti pilatce švestkové při ukončení květu Calipso nebo Mospilan v době zamodrávání švestek. Proti mšicím použijeme v případě náletu po celý rok přípravek Pirimor dle návodu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím