Švestka Katinka - kontejner

Velmi raná odrůda pološvestky, vhodná pro přímý konzum i konzervaci. V kontejneru

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Rané odrůdy švestek
  podnož Myrobalán

280 Kč

Cena bez DPH: 243,48 Kč

Kořenový bal: kontejner

Konzumní zralost:  21. 7. - 7. 8

Sklizeň: 21. 7. - 7. 8

Tvar plodu:  malý až středně velký, elipsovitý

Barva plodu:   po odstranění ojínění je fialovomodrá

Dužnina:   žlutavě zelená, středně tuhá, navinule sladká, velmi šťavnatá

Velmi raná odrůda pološvestky vyšlechtěna v Německu jako kříženec odrůd Ortenauer a Ruth Gerstetter. Růst je středně bujný, koruna polovzpřímená. Plodnost je pozdější, velká, pravidelná. Plody švestky Katinka jsou malé až středně velké, elipsovitého tvaru, po odstranění ojínění fialovomodré barvy. Dužnina je žlutavě zelená, středně tuhá, navinule sladká, velmi šťavnatá, dobré chuti. Plody dozrávají od 21.7 - 7.8. Odrůda nenáročná na půdní podmínky a stanoviště, vhodná pro výsadbu ve všech polohách. Odrůda je tolerantní vůči šárce a je samosprašná.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby švestek Katinka je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerové stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout tak, že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3, aby střední výhon převyšoval postranní výhony.

Ochrana: Proti škůdcům u peckovin proti pilatce švestkové při ukončení květu Calipso nebo Mospilan v době zamodrávání švestek. Proti mšicím použijeme v případě náletu po celý rok přípravek Pirimor dle návodu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím