švestka Hanita - kontejner

Velmi raná pološvestka, velmi dobré chuti. V kontejneru

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Rané odrůdy švestek
  podnož Myrobalán

280 Kč

Cena bez DPH: 243,48 Kč

Konzumní zralost:   začátek srpna

Sklizeň:   začátek srpna

Tvar plodu:   středně velký vejčitý

Barva:   modrofialové, ojíněné

Dužnina:   žlutavě zelená, středně tuhá, šťavnatá, aromatická

Použití:   přímý konzum, konzervace

Růst: středně bujný, tvoří polovzpřímenou korunu

Kořenový bal: Kontejner

Raná odrůda pološvestky původem z Německa vyšlechtěna jako kříženec odrůd President a Auerbacher. Plodnost je pozdější velká a pravidelná. Plody švestky Hanita jsou středně velké, vejčitého tvaru, modrofialové, jemně ojíněné. Dužnina je žlutavě zelená, aromatická, dobré chuti. Odrůdu lze využít i pro intenzivní výsadby i do zahrad drobných pěstitelů. Vhodná pro pěstování ve všech oblastech. Je samosprašná.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby švestek Hanita je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerové stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout tak, že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3, aby střední výhon převyšoval postranní výhony.

Ochrana: Proti škůdcům u peckovin proti pilatce švestkové při ukončení květu Calipso nebo Mospilan v době zamodrávání švestek. Proti mšicím použijeme v případě náletu po celý rok přípravek Pirimor dle návodu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím