Švestka Grose di Felicio

Výjimečně chutná odrůda švestky s až 150g plody!

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Polorané odrůdy švestek
  podnož Myrobalán

180 Kč

Cena bez DPH: 156,52 Kč

Konzumní zralost:   polovina září

Sklizeň:    polovina září

Tvar plodu:   velmi velký až 150g

Barva plodu:   modrá s ojíněním

Dužnina:   žlutá, odlučitelná, šťavnatá, výjimečně chutná

Pozdní švestka s obřími plody vhodnými k přímému konzumu i destilaci. Růst je poměrně silný, v plné plodnosti trochu slábne. Plody švestky Grose di Felicio jsou velmi velké, až 150g, modré. Dužnina je žlutá, odlučitelná, šťavnatá, výjimečně chutná. Sklízí se v polovině září. Odrůda není náchylná k šarce švestek, je nenáročná na kvalitu půdy, vhodná pro výsadbu do všech poloh. Velmi pozdě nakvétá, je tedy odolná jarním mrazíkům. Plodnost vysoká a pravidelná.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby švestek Grose di Felicio je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerové stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout tak, že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3, aby střední výhon převyšoval postranní výhony.

Ochrana: V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím