Švestka Dambrovická - kontejner

Klon švestky domácí, odolnější šárce. V kontejneru
Kód: 257,20
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Pozdní odrůdy švestek
podnož Myrobalán
Vaše cena:    280 Kč

Konzumní zralost: polovina srpna

Sklizeň: plovina srpna

Plody: střední velikosti, oválné

Dužnina: zelenožlutá, aromatická, chutná, oddělitelná od pecky

Použití: universální

Opylovači: Early blue, Č. raná

Kořenový bal: kontejner

Klon švestky domácí odolnější šárce. růst je středně bujný, plodnost brzká, středně velká, pravidelná. 

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby prostokořenných švestek je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit

Řez:Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony.

Ochrana: Proti škůdcům u peckovin proti pilatce švestkové při ukončení květu Calipso nebo Mospilan v době zamodrávání švestek nebo žloutnutí rynglí používáme přípravky proti obaleči švestkovému požijeme také Calipso nebo Mospilan. Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu.