Švestka Calypso - kontejner

Polská odrůda švestek, samosprašná raná, odolná mrazu. V kontejneru

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Rané odrůdy švestek
  podnož Myrobalán

280 Kč

Cena bez DPH: 243,48 Kč

Konzumní zralost:   II.polovina července

Sklizeň:   II.polovina července

Tvar plodu:   středně velký o hmotnosti 25 - 40g

Barva plodu:   fialovomodrá, jemně ojínělá

Dužnina:   žluto zelená v plné zralosti žlutooranžová

Použití:   přímý konzum

Růst: středně bujný, koruna vzpřímená

Kořenový bal: kontejner

Nová raná odrůda švestek vyšlechtěna v Polsku. Plody švestky Calypso jsou středně velké 25 - 40g, fialovomodré barvy, jemně ojíněné. Dužnina je žlutozelená, v plné zralosti žlutooranžová, sladká, šťavnatá. Dozrává v II. polovině července. Stromy jsou odolné na mráz, odrůda je samosprašná. Vhodná k všestrannému využití, lze vysazovat do všech poloh.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby švestek Calypso je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerové stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout tak, že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3, aby střední výhon převyšoval postranní výhony.

Ochrana: Proti škůdcům u peckovin proti pilatce švestkové při ukončení květu Calipso nebo Mospilan v době zamodrávání švestek. Proti mšicím použijeme v případě náletu po celý rok přípravek Pirimor dle návodu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím