Švestka Bellamira

Kříženec švestky a mirabelky, samosprašná odrůda, vemi chutná.

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Rané odrůdy švestek
  podnož St. Julien

250 Kč

Cena bez DPH: 217,39 Kč

Konzumní zralost:   polovina srpna - pol. září

Sklizeň:   polovina srpna - pol. září

Tvar plodu:   o velikosti 31-33cm a o hmotnosti 18g

Barva plodu:   žlutá s červeně tečkovaným líčkem

Dužnina:   chutná, aromatická,

Použití:   přímý konzum, konzervace

Růst: bujný

Kříženec mirabelky a švestky odrůd Čačanská najbolja a mirabelka Nancyská. Strom kvete pozdě a je vzhledově velmi dekorativní. Plody jsou v průměru 31 -33 cm o hmotnosti18 g, žluté barvy s červeným tečkovaným líčkem. Dužnina je chutná, aromatická. Plodnost je brzká, velká, pravidelná. Plody švestky Bellamira dozrávají od poloviny srpna do poloviny září postupně. Odrůda je samosprašná, tolerantní k Šárce, vhodná pro výsadbu do všech poloh.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby švestek Bellamira je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerové stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout tak, že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3, aby střední výhon převyšoval postranní výhony.

Ochrana: Proti škůdcům u peckovin proti pilatce švestkové při ukončení květu Calipso nebo Mospilan v době zamodrávání švestek. Proti mšicím použijeme v případě náletu po celý rok přípravek Pirimor dle návodu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím