Ryngle Zlatá Afaska - kontejner

Výrazně sladká a velmi šťavnatá pozdní odrůda žlutozlaté ryngle, cizosprašná. V kontejneru
Kód: 256,06
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Ryngle a Blumy
podnož Myrobalán
Vaše cena:    280 Kč

Konzumní zralost: konec srpna až začátek září

Sklizeň: konec srpna až začátek září

Tvar plodu:  středně velký kulovitý, 70 g

Barva plodu:   jasně žlutá

Dužnina:   žlutozelená, středně tuhá, velmi šťavnatá a výrazně aromatická

Opylovači: Oulinská, Ontario

Pozdní cizosprašná odrůda rynglí. Růst je středně bujný, plodnost vysoká, pravidelná. Plody ryngle Zlatá afaska jsou středně velké (70 g), kulovité, zlatožluté barvy. Dužnina je velmi sladká, výrazně aromatická, středně pevná. Tolerantní k šárce. Plody lze všestranně využít.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby prostokořenných rynglí je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max 20cm nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem.

Řez:Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony.

Ochrana:V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit