Ryngle Record

Nová odrůda ryngle, s vysokou plodností, vhodná k destilaci.

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Ryngle a Blumy
  podnož Myrobalán

180 Kč

Cena bez DPH: 156,52 Kč

Konzumní zralost: polovina září

Sklizeň: polovina září

Tvar plodu: oválný, velký 60 - 70g

Barva plodu: modrofialová

Dužnina: jdoucí od pecky, nažloutlá, s vysokým obsahem cukru

Nová odrůda renklódy, vyšlechtěna v Rumunsku. Růst je bujný, tvoří kulovité koruny. Plodnost je středně raná, vysoká, pravidelná. Plody ryngle Record jsou velké 60 -70 g, modrofialové barvy a oválného tvaru. Dužnina je šťavnatá, dobře oddělitelná od pecky s vysokým obsahem cukru. Odolnost střední k mrazu a tolerantní k Šárce. Vhodná k všestrannému použití především pak k destilaci.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby prostokořenných švestek je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max 20cm nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem.

Řez:Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony.

Ochrana:V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit 

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím