Ryngle Queen Victoria

Samosprašná červenofialová odrůda rynglí s velmi sladkými plody, výborný opylovač

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Ryngle a Blumy
  podnož Myrobalán

180 Kč

Cena bez DPH: 156,52 Kč

Konzumní zralost: od poloviny srpna

Sklizeň: od poloviny srpna

Plody: střední velikosti, vejčitého tvaru

Dužnina: velmi chutná, sladká, šťavnatá, oddělitelná od pecky

Anglická stará samosprašná odrůda ryngle s červenofialovými plody. Velmi sladká a šťavnatá. 100 g ovoce obsahuje až 16 g cukru! Výborná na pálení. Slouží jako dobrý opylovač. Bujně rostoucí odrůda, tvoří kompaktní koruny, brzy vstupuje do plodnosti, která je vysoká. Citlivá na mráz.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby prostokořenných švestek je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit

Řez:Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony.

Ochrana: Proti škůdcům u peckovin proti pilatce švestkové při ukončení květu Calipso nebo Mospilan v době zamodrávání švestek nebo žloutnutí rynglí používáme přípravky proti obaleči švestkovému požijeme také Calipso nebo Mospilan. Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím