Ryngle Diana - kontejner

Nejranější odrůda ryngle, vhodná do teplejších poloh. V kontejneru

Skladem: Ano
Dostupnost: pouze osobní odběr v Ostrožské Nové Vsi
Kategorie: Ryngle a Blumy
  podnož Myrobalán

280 Kč

Cena bez DPH: 243,48 Kč

Konzumní zralost: II. pol. července

Sklizeň: II. pol. července

Tvar plodu:  velký kulovitý o hmotnosti 40-60g

Barva plodu:   modrofialová

Dužnina:   žlutozelená, chutná, šťavnatá

Kořenový bal: kontejner

Raná odrůda rynglí, původem z Rumunska jako kříženec odrůryngle Dianad Althanova a Early Rivers. Růst je středně bujný, plodnost střední, pravidelná. Plody  jsou jemně ojíněné, modrofialové barvy o velikosti 40 - 60g. Dužnina je žlutozelená, chutná a šťavnatá. Vyžaduje střední a teplé polohy, úrodné půdy s dostatkem vláhy. Odrůda je tolerantní k Šárce.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby prostokořenných švestek je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max 20cm nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem.

Řez:Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony.

Ochrana:V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit 

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím