Ryngle Broskvová

Atraktivní ryngle s plody připomínající broskve.

Skladem: Ano
Dostupnost: v dubnu dostupné v e-shopu a v prodejně Tovačov a Ostrožská Nová Ves
Kategorie: Ryngle a Blumy
  podnož Myrobalán

180 Kč

Cena bez DPH: 156,52 Kč

Konzumní zralost: začátek srpna

Sklizeň: začátek srpna

Tvar plodu:  velké, kulovité, podobné broskvím

Barva plodu:   narůžovělá až červená

Dužnina:   žlutá, jemná, měkká, velmi chutná

Opylovači: Čačanská najbolja, Lepotica, Zelená renklóda

Raná odrůda rynglí, bujného růstu, se vzpřímenou korunou. Plody ryngle Broskvové jsou velké, kulovité, vzhledem připomínající broskve. Dužnina je žluté barvy, jemná, měkká, velmi chutná a šťavnatá. Odrůda vyžaduje úrodné půdy dobře zásobené vláhou a slunečné stanoviště, je vhodná do středních a teplých poloh. Je středně odolná šárce, ale méně mrazíkům.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby prostokořenných švestek je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max 20cm nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem.

Řez:Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony.

Ochrana:V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit 

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím