Ryngle BROSKVOVÁ

Atraktivní ryngle s velkými plody vzhledem připomínající broskve.
Kód: 255,05
Dostupnost: od října dostupné v e-shopu, již dnes lze objednat
Skladem: 10 a více ks
Kategorie: Ryngle a Blumy
podnož Myrobalán
Vaše cena:    200 Kč

Konzumní zralost: začátek srpna

Sklizeň: začátek srpna

Tvar plodu:  velký kulovitý podobný broskvím

Barva plodu:   narůžovělá až červená

Dužnina:   žlutá, jemná, měkká, velmi chutná

Opylovači: Čačanská najbolja, Lepotica, Zelená renklóda

Raná odrůda rynglí bujného růstu se vzpřímenou korunou. Plody ryngle Broskvové jsou velké, kulovité, vzhledem připomínající broskve. Dužnina je žluté barvy, jemná, měkká, velmi chutná a šťavnatá. Odrůda vyžaduje úrodné půdy dobře zásobené vláhou a slunečné stanoviště, je vhodná do středních a teplých poloh. Vhodnými opylovači jsou odrůdy Čačanská najbolja, Čačanská lepotica, Zelená renklóda. Je středně odolná šarce, ale méně mrazíkům.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby prostokořenných švestek je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem.

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak, že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 aby střední výhon převyšoval postranní výhony.

Ochrana: V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit