Rybíz stromkový červený - Rosetta

Středně raná odrůda červeného rybízu, vhodná k všestrannému využití.

Skladem: Ano, k osobnímu odběru od 12. září
Dostupnost: připravujeme na podzim 2019, již dnes můžete objednat
Kategorie: Rybíz stromkový
  podnož Meruzalka zlatá

150 Kč

Cena bez DPH: 130,43 Kč

Konzumní zralost:  červenec

Sklizeň: červenec

Tvar plodu:  hrozen středně dlouhý se středně velkými bobulemi

Barva plodu: červená

Dužnina:  sladkokyselá, aromatická

Středně raná odrůda odrůda červeného stromkového rybízu. Hrozen je středně dlouhý, bobule jsou středně velké, červené, sladkokyselé a aromatické chuti. Plodnost je velká a pravidelná. Plody dozrávají v červenci. Odolnost je vysoká proti napadení antraknózou. Vhodná pro malo i velko pěstitele. Všestranné využití.

Výsadba:Sazenice vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Vždy je potřeba zajistit dostatek vláhy. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Vzdálenost rostlin pokud jsou ve formě keře sadíme 1,5 m od sebe, pokud se jedná o pěstování na kmínku vysazujeme rostliny s oporou ve vzdálenosti 1 - 1,2 m.

Řez: Po výsadbě je nutné zastřihnout výhony na 2-3 očka v dalších letech odstraňujeme kolmé výhony a udržujeme otevřený tvar keře nebo koruny.

Ochrana: Padlí angreštové - používají sirnaté přípravky nebo přípravek Discus v době tvorby plůdku. Rostliny je důležité v dalších letech po výsadbě přihnojovat plným hnojivem na začátku vegetace(Cererit)

 

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím