Rybíz stromkový červený - ROLAN

Holandská středně raná odrůda rybízu se sladkokyselými plody
Kód: 254,02
Dostupnost: od října dostupné v e-shopu a v prodejně Tovačov a Ostrožská Nová Ves, již dnes lze objednat
Skladem: 10 a více ks
Kategorie: Rybíz stromkový
podnož Meruzalka zlatá
Vaše cena:    140 Kč

Konzumní zralost: polovina července

Sklizeň: polovina července

Tvar plodu:  hrozen středně dlouhý s velkými, kulovitými bobulemi

Barva plodu:  červená

Dužnina:  mírně nakyslá, velmi dobrá

Středně raná odrůda červeného stromkového rybízu vyšlechtěna v Holandsku. Vyžaduje hluboké úrodné půdy. Hrozen je středně dlouhý s velkými kulovitými bobulemi červené barvy. Dužina je mírně nakyslá, aromatická, velmi dobrá. Plody dozrávají v polovině července. Odolnost je střední proti napadení antraknózou. Všestranné využití. Odrůda vhodná pro velko i malo pěstitele.

Výsadba:Sazenice vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Vždy je potřeba zajistit dostatek vláhy. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Vzdálenost rostlin pokud jsou ve formě keře sadíme 1,5 m od sebe, pokud se jedná o pěstování na kmínku vysazujeme rostliny s oporou ve vzdálenosti 1 - 1,2 m.

Řez: Po výsadbě je nutné zastřihnout výhony na 2-3 očka v dalších letech odstraňujeme kolmé výhony a udržujeme otevřený tvar keře nebo koruny.

Ochrana: Padlí angreštové - používají sirnaté přípravky nebo přípravek Discus v době tvorby plůdku. Rostliny je důležité v dalších letech po výsadbě přihnojovat plným hnojivem na začátku vegetace(Cererit)