Rybíz stromkový černý - Kristine

Norská novější odrůda černého rybízu s velmi dobrými plody.

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Rybíz stromkový
  podnož Meruzalka zlatá

130 Kč

Cena bez DPH: 113,04 Kč

Konzumní zralost: polovina července

Sklizeň: polovina července

Tvar plodu:  hrozen středně dlouhý, bobule středně velké až velké, kulovité 

Barva plodu: černá

Dužnina:   tuhá, sladkokyselá, aromatická, velmi dobrá

Středně raná novější odrůda černého stromkového rybízu vyšlechtěna v Norsku. Odrůda vyžaduje teplejší polohy, půdy hlubší s dostatkem živin a vláhy, nevhodné jsou suché stanoviště. Hrozen je  středně dlouhý se středně velkými až velkými kulovitými bobulemi. Dužnina je bílozelená, tuhá, šťavnatá, aromatická. Odolnost je vysoká proti napadení americkým padlím angreštovým, antraknózou i proti rzi vejmutovkové. Odrůda je úrodná a má velmi dobré plody pro přímý konzum i konzervárenské použití.

Výsadba: Sazenice vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Vždy je potřeba zajistit dostatek vláhy. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Vzdálenost rostlin pokud jsou ve formě keře sadíme 1,5 m od sebe, pokud se jedná o pěstování na kmínku vysazujeme rostliny s oporou ve vzdálenosti 1 - 1,2 m.

Řez: Po výsadbě je nutné zastřihnout výhony na 2-3 očka v dalších letech odstraňujeme kolmé výhony a udržujeme otevřený tvar keře nebo koruny.

Ochrana: Padlí angreštové - používají se sirnaté přípravky nebo přípravek Discus v době tvorby plůdku. Rostliny je důležité v dalších letech po výsadbě přihnojovat plným hnojivem na začátku vegetace (Cererit).

 

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím