Rybíz stromkový černý - Ben Adler

Středně raná odrůda černého rybízu, později nakvétá

Skladem: Ano
Dostupnost: pouze osobní odběr v Ostrožské Nové Vsi
Kategorie: Rybíz stromkový
  podnož Meruzalka zlatá

130 Kč

Cena bez DPH: 113,04 Kč

Konzumní zralost: od poloviny července

Sklizeň: od poloviny července

Tvar plodu:  hrozen středně dlouhý, bobule středně velké, kulovité 

Barva plodu: černá

Dužnina:   sladkokyselá, aromatická

Středně raná odrůda černého stromkového rybízu. Odrůda vhodná do teplých a středních poloh, později nakvétá, půdu vyžaduje hlubší s dostatkem živin a vláhy, nevhodné jsou suché stanoviště. Hrozen je středně dlouhý se středně velkými kulovitými bobulemi. Dozrává od poloviny července. Dužnina je tuhá, šťavnatá, aromatická. Odolnost je vysoká proti napadení americkým padlím angreštovým, antraknózou i proti rzi vejmutovkové. Odrůda je velmi úrodná a má kvalitní plody pro přímý konzum i konzervárenské použití.

Výsadba: Sazenice vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Vždy je potřeba zajistit dostatek vláhy. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Vzdálenost rostlin pokud jsou ve formě keře sadíme 1,5 m od sebe, pokud se jedná o pěstování na kmínku vysazujeme rostliny s oporou ve vzdálenosti 1 - 1,2 m.

Řez: Po výsadbě je nutné zastřihnout výhony na 2-3 očka v dalších letech odstraňujeme kolmé výhony a udržujeme otevřený tvar keře nebo koruny.

Ochrana: Padlí angreštové - používají se sirnaté přípravky nebo přípravek Discus v době tvorby plůdku. Rostliny je důležité v dalších letech po výsadbě přihnojovat plným hnojivem na začátku vegetace (Cererit).

 

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím