Rybíz stromkový bílý - VERSAILSKÝ BÍLÝ

Odrůda bílého rybízu vynikající sladkokyselé chuti
Kód: 252,02
Dostupnost: od října dostupné v e-shopu a v prodejně Tovačov a Ostrožská Nová Ves, již dnes lze objednat
Skladem: 10 a více ks
Kategorie: Rybíz stromkový
podnož Meruzalka zlatá
Vaše cena:    140 Kč

Konzumní zralost: polovina července

Sklizeň: polovina července

Tvar plodu: hrozen velmi dlouhý, bobule velké

Barva plodu: téměř bílá

Dužina: sladkokyselá, aromatická, výborná

Použití: přímý konzum, koláče

Středně raná odrůda stromkového Versailského bílého rybízu, nebo-li Weisse Versailler. Růst je středně bujný až bujný, korunka je středně zahuštěná. Hrozen je velmi dlouhý s velkými bobulemi bělavé až nažloutlé barvy, kulovitého tvaru. Chuť mají sladkokyselou a aromatickou. Plody dobře snáší přepravu, dozrávají v polovině července. Je vhodná pro pěstování ve všech polohách, dobře snáší i sušší oblasti ale potřebuje úrodné půdy.

Výsadba: Sazenice vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Vždy je potřeba zajistit dostatek vláhy. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Vzdálenost rostlin pokud jsou ve formě keře sadíme 1,5 m od sebe, pokud se jedná o pěstování na kmínku vysazujeme rostliny s oporou ve vzdálenosti 1 - 1,2 m.

Řez: Po výsadbě je nutné zastřihnout výhony na 2 - 3 očka v dalších letech odstraňujeme kolmé výhony a udržujeme otevřený tvar keře nebo koruny.

Ochrana: Padlí angreštové - používají se sirnaté přípravky nebo přípravek Discus v době tvorby plůdku. Rostliny je důležité v dalších letech po výsadbě přihnojovat plným hnojivem na začátku vegetace (Cererit).