Rybíz stromkový bílý - Versailský bílý

Odrůda bílého rybízu vynikající sladkokyselé chuti

Skladem: Ano
Dostupnost: připravujeme na jaro 2019
Kategorie: Rybíz stromkový
  podnož Meruzalka zlatá

130 Kč

Cena bez DPH: 113,04 Kč

Konzumní zralost: polovina července

Sklizeň: polovina července

Tvar plodu: hrozen velmi dlouhý, bobule velké

Barva plodu: téměř bílá

Dužina: sladkokyselá, aromatická, výborná

Použití: přímý konzum, koláče

Středně raná odrůda stromkového Versailského bílého rybízu, nebo-li Weisse Versailler. Růst je středně bujný až bujný, korunka je středně zahuštěná. Hrozen je velmi dlouhý s velkými bobulemi bělavé až nažloutlé barvy, kulovitého tvaru. Chuť mají sladkokyselou a aromatickou. Plody dobře snáší přepravu, dozrávají v polovině července. Je vhodná pro pěstování ve všech polohách, dobře snáší i sušší oblasti ale potřebuje úrodné půdy.

Výsadba:Sazenice vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Vždy je potřeba zajistit dostatek vláhy. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Vzdálenost rostlin pokud jsou ve formě keře sadíme 1,5 m od sebe, pokud se jedná o pěstování na kmínku vysazujeme rostliny s oporou ve vzdálenosti 1 - 1,2 m.

Řez: Po výsadbě je nutné zastřihnout výhony na 2-3 očka v dalších letech odstraňujeme kolmé výhony a udržujeme otevřený tvar keře nebo koruny.

Ochrana: Padlí angreštové - používají sirnaté přípravky nebo přípravek Discus v době tvorby plůdku. Rostliny je důležité v dalších letech po výsadbě přihnojovat plným hnojivem na začátku vegetace(Cererit)

 

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím