Rybíz stromkový bílý - Blanka - kontejner

Pozdní nenáročná odrůda bílého rybízu s velmi dlouhými střapci a velkými bobulemi. V kontejneru

Skladem: Ano
Dostupnost: v červenci dostupné v e-shopu a v prodejně Tovačov
Kategorie: Rybíz stromkový
  podnož Meruzalka zlatá

180 Kč

Cena bez DPH: 156,52 Kč

Konzumní zralost: druhá polovina července

Sklizeň: druhá polovina července

Tvar plodu:  hrozen velmi dlouhý, bobule velké

Barva plodu: bělavá, slabě nažloutlá

Dužnina:  nakyslá, aromatická

Kořenový bal: kontejner

Pozdní slovenská odrůda stromkového bílého rybízu Blanka, kříženec odrůd Heinemannův pozdní a Red Lake. Růst je bujný, korunka je nepříliš zahuštěná. Hrozen je velmi dlouhý s velkými bobulemi bělavé až nažloutlé barvy, kulovitého tvaru. Chuť mají kyselou a aromatickou. Plody dobře snáší přepravu, dozrávají v 2. polovině července. Je vhodná pro pěstování ve všech polohách, dobře snáší i sušší oblasti ale potřebuje úrodné půdy.

Výsadba: Sazenice vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Vždy je potřeba zajistit dostatek vláhy. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Vzdálenost rostlin pokud jsou ve formě keře sadíme 1,5 m od sebe, pokud se jedná o pěstování na kmínku vysazujeme rostliny s oporou ve vzdálenosti 1 - 1,2 m.

Řez: Po výsadbě je nutné zastřihnout výhony na 2 - 3 očka v dalších letech odstraňujeme kolmé výhony a udržujeme otevřený tvar keře nebo koruny.

Ochrana: Padlí angreštové - používají se sirnaté přípravky nebo přípravek Discus v době tvorby plůdku. Rostliny je důležité v dalších letech po výsadbě přihnojovat plným hnojivem na začátku vegetace (Cererit).

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím