Rybíz stromkový bílý - bílý z Jütborgu

Německá odrůdu bílého rybízu s dlouhými hrozny hustě osázenými velkými bobulemi
Kód: 252,05
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Rybíz stromkový
podnož Meruzalka zlatá
Vaše cena:    140 Kč

Konzumní zralost: červen - červenec

Sklizeň: červen - červenec

Tvar plodu:  hrozen dlouhý hustě osázený velkými bobulemi

Barva plodu: bíložlutá

Dužnina:  nakyslá, aromatická

Německá odrůda stromkového bílého rybízu z Jütborgu. Růst je bujný, korunka je středně zahuštěná. Hrozen je velmi dlouhý s velkými bobulemi bíložluté barvy, dozrává rovnoměrně. Chuť mají kyselou a aromatickou. Plody dobře snáší přepravu, dozrávají od června do července. Je vhodný pro pěstování ve všech polohách, dobře snáší i sušší oblasti ale potřebuje úrodné půdy. Vyniká vysokou odolností proti mrazu.

Výsadba: Sazenice vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Vždy je potřeba zajistit dostatek vláhy. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Vzdálenost rostlin pokud jsou ve formě keře sadíme 1,5 m od sebe, pokud se jedná o pěstování na kmínku vysazujeme rostliny s oporou ve vzdálenosti 1 - 1,2 m.

Řez: Po výsadbě je nutné zastřihnout výhony na 2-3 očka, v dalších letech odstraňujeme kolmé výhony a udržujeme otevřený tvar keře nebo koruny.

Ochrana: Padlí angreštové - používají se sirnaté přípravky nebo přípravek Discus v době tvorby plůdku. Rostliny je důležité v dalších letech po výsadbě přihnojovat plným hnojivem na začátku vegetace (Cererit).