Rybíz keřový červený - ROSETTA

Středně raná odrůda červeného rybízu, vhodná k všestrannému využití
Kód: 251,07
Dostupnost: od října dostupné v e-shopu, již dnes lze objednat
Skladem: 10 a více ks
Kategorie: Rybíz keřový
Vaše cena:    80 Kč

Konzumní zralost:  červenec

Sklizeň: červenec

Tvar plodu:  hrozen středně dlouhý se středně velkými bobulemi

Barva plodu: červená

Dužnina:  sladkokyselá, aromatická

Středně raná odrůda odrůda červeného keřového rybízu. Hrozen je středně dlouhý, bobule jsou středně velké, červené, sladkokyselé a aromatické chuti. Plodnost je velká a pravidelná. Plody dozrávají v červenci. Odolnost je vysoká proti napadení antraknózou. Vhodná pro malo i velko pěstitele. Všestranné využití.

Výsadba: Sazenice vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Vždy je potřeba zajistit dostatek vláhy. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Vzdálenost rostlin pokud jsou ve formě keře sadíme 1,5 m od sebe, pokud se jedná o pěstování na kmínku vysazujeme rostliny s oporou ve vzdálenosti 1 - 1,2 m.

Řez: Po výsadbě je nutné zastřihnout výhony na 2 - 3 očka, v dalších letech odstraňujeme kolmé výhony a udržujeme otevřený tvar keře nebo koruny.

Ochrana: Padlí angreštové - používají se sirnaté přípravky nebo přípravek Discus v době tvorby plůdku. Rostliny je důležité v dalších letech po výsadbě přihnojovat plným hnojivem na začátku vegetace (Cererit).