Rybíz keřový červený - JONKHEER VAN TETS - kontejner

Velmi raná odrůda červeného keřového rybízu, vhodná pro přímý konzum, lze pěstovat i velkovýrobně. V kontejneru
Kód: 251,01
Dostupnost: od srpna dostupné v e-shopu a v prodejně Ostrožská Nová Ves, již dnes lze objednat
Skladem: 10 a více ks
Kategorie: Rybíz keřový
Vaše cena:    120 Kč

Konzumní zralost: přelom června a července

Sklizeň: přelom června a července

Tvar plodu:  hrozen dlouhý, řídce osazen velkými, kulovitými bobulemi

Barva plodu: sytě červená

Dužnina:  nakyslá, aromatická

Kořenový bal: kontejner

Velmi raná odrůda červeného keřového rybízu vyšlechtěna v Holandsku jako kříženec odrůd Fayův úrodný a Scotch. Nejlepší úrody dosahuje v těžší, hlubší a živné půdě ve středních polohách. Hrozen je dlouhý, řídce osazen velkými kulovitými bobulemi sytě červené barvy, nakyslé a aromatické chuti. Dozrává na přelomu června a července. Odolnost je střední proti napadení antraknózou. Odrůda vhodná především pro přímý konzum.

Výsadba: Sazenice vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Vždy je potřeba zajistit dostatek vláhy. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Vzdálenost rostlin pokud jsou ve formě keře sadíme 1,5 m od sebe, pokud se jedná o pěstování na kmínku vysazujeme rostliny s oporou ve vzdálenosti 1 - 1,2 m.

Řez: Po výsadbě je nutné zastřihnout výhony na 2 - 3 očka v dalších letech odstraňujeme kolmé výhony a udržujeme otevřený tvar keře nebo koruny.

Ochrana: Padlí angreštové - používají se sirnaté přípravky nebo přípravek Discus v době tvorby plůdku. Rostliny je důležité v dalších letech po výsadbě přihnojovat plným hnojivem na začátku vegetace (Cererit).