Rybíz keřový černý - BEN NEVIS

Středně raná odrůda černého rybízu, bobule v hroznu dozrávají souměrně
Kód: 250,08
Dostupnost: od října dostupné v e-shopu, již dnes lze objednat
Skladem: 10 a více ks
Kategorie: Rybíz keřový
Vaše cena:    80 Kč

Konzumní zralost: od konce července

Sklizeň: od konce července

Tvar plodu:  hrozen středně velký s velkými ploše kulovitými bobulemi

Barva plodu: lesklá černá

Dužnina:  sladkokyselá, aromatická, pevná

Středně raná odrůda černého keřového rybízu. Odrůda není náročná na stanoviště, nevhodné jsou pouze suché nebo naopak zamokřené stanoviště. Hrozen je středně velký s velkými ploše kulovitými bobulemi, dužnina je pevná, sladkokyselá, aromatická. Odolnost je vysoká proti napadení americkým padlím angreštovým i proti rzi vejmutovkové. Lze ji bez problému pěstovat v nížinách i v podhorských a horských oblastech. 

Výsadba: Sazenice vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Vždy je potřeba zajistit dostatek vláhy. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Vzdálenost rostlin pokud jsou ve formě keře sadíme 1,5 m od sebe, pokud se jedná o pěstování na kmínku vysazujeme rostliny s oporou ve vzdálenosti 1 - 1,2 m.

Řez: Po výsadbě je nutné zastřihnout výhony na 2 - 3 očka v dalších letech odstraňujeme kolmé výhony a udržujeme otevřený tvar keře nebo koruny.

Ochrana: Padlí angreštové - používají sirnaté přípravky nebo přípravek Discus v době tvorby plůdku. Rostliny je důležité v dalších letech po výsadbě přihnojovat plným hnojivem na začátku vegetace (Cererit)