Pivoňka dřevitá - Pink

Jedna z našich nejoblíbenějších odrůd pivoňky, dorůstá do výšky 150 cm. Nabízí širokou škálu jednoduchých, poloplných a plných květů.

Skladem: Ano
Dostupnost: pouze osobní odběr v prodejně Tovačov a Ostrožské Nové Vsi
Kategorie: OKRASNÉ DŘEVINY

350 Kč

Cena bez DPH: 304,35 Kč
Paeonia suffr. Pink

Barva květu: růžová, kvete duben - květen

Jedna z našich nejoblíbenějších odrůd pivoňky. Má velmi dlouhé květy, které se pomalu otvírají po několik dní. Široké jasně zelené listy, které na jaře vystupují jako fialově zbarvené. Dorůstá do výšky 150 cm. Listy jsou opadavé, tmavozelené, na rubu modrozelené a hluboce stříhané, ty jsou také dekorativní, i když pivoňka nekvete. Nabízí širokou škálu jednoduchých, poloplných a plných květů v barvě od bílé přes růžovou až po červenou. Pivoňky jsou velmi voňavé, odolné mrazu, dlouhověké.

Pěstování pivoňky není náročné a zvládne to i začátečník. Má ráda slunné stanoviště, kde nejkrásněji kvete. Daří se jí ve výživné, humózní, vlhké a dobře propustné půdě. Je třeba ji chránit před studenými větry. Pokud nemusíte, raději ji nepřesazujte, přestane potom na 2–3 roky kvést. Před mrazy chraňte její kořeny chvojinou.

 

 

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím