Ostružiník TRIPLE CROWN

Novější odrůda z USA, polovzpřímená, s velkými sladkými aromatickými plody
Kód: 247,14
Dostupnost: připravujeme na podzim 2021, lze objednat
Skladem: 10 a více ks
Kategorie: Ostružiny
Vaše cena:    100 Kč

Konzumní zralost:   konec července - polovina srpna

Sklizeň:   konec července - polovina srpna

Tvar plodu:   velký podlouhlý

Barva plodu:   černá lesklá

Dužnina:   sladká, aromatická

Použití:   přímý konzum, zavařování i zamražování

Opylovači:   samosprašná

Růst: polovzpřímený, středně bujný

Ostružiník Triple Crown je novější beztrnná odrůda vyšlechtěna ve výzkumné stanici Bestville v USA. Plody má velké, lesklé, černé, podlouhlé, sladké a aromatické. Dozrávají od konce července do poloviny srpna. Roste polovzpřímeně. Triple - 1) výborná chuť, 2) velký výnos, 3) zdravý růst.

Výsadba ostružin: Sazenice ostružníku vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerových sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Maliníky i ostružníky sázíme jednotlivě na vzdálenost 0,7 - 1m v řádku k připravené konstrukci. Po výsadbě seřízneme na dva až tři pupeny, pokud nejsou, zakrátíme těsně nad zemí. Rostliny vyženou výhony z kořenových oček. Rostliny během vegetace tvoří dlouhé výhony, které se proti ohýbání uvazují na předem napnutý drát. Na začátku vegetace přihnojujeme plnými hnojivy například Cererit.

Řez: provádíme každoročně po sklizni, odstraníme slabé a přebytečné výhony, dvouleté odstraníme hned nad zemí, jednoleté zkrátíme o 1/3. Ponecháme pouze 6 – 8 výhonů, kterým na jaře zakrátíme vrcholky.