Ostružiník Thornless Evergreen

Beztrnnný plazivý ostružiník s nasládlými až sladkými plody

Skladem: Ano
Dostupnost: připravujeme na jaro 2019
Kategorie: Ostružiny

90 Kč

Cena bez DPH: 78,26 Kč

Růst: středně hustý, plazivý

Konzumní zralost:   konec července - srpen

Sklizeň:   konec července - srpen

Tvar plodu:   velký, středně kulovitý

Barva plodu:   tmavě černá, středně lesklá

Dužnina:   středně pevná až pevná, nasládlá až sladká

Použití:   přímý konzum, zpracování, kompotování

Opylovači:   samosprašná

Odrůda beztrnného ostružníku Thornless Evergreen byla vyšlechtěna v USA. Je velmi úrodná s chutnými nasládlými až sladkými plody. Sklizňové období trvá od konce července do srpna. Plody jsou velké kulovité, tvarově vyrovnané, tmavě černé, středně lesklé. Hlavní plodnost vytváří v létě na loňských výhonech, plodí i na jednoletém obrostu. Vysoce odolná plísni šedé, vhodná do teplých a středních pěstitelských oblastí.

Výsadba ostružin: Sazenice ostružníku Thornless Evergreen vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerových sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Maliníky, ostružníky sázíme jednotlivě na vzdálenost 0,25m v řádku k připravené konstrukci. Po výsadbě seřízneme na dva až tři pupeny, pokud nejsou, zakrátíme těsně nad zemí. Rostliny vyženou výhony z kořenových oček. Rostliny během vegetace tvoří dlouhé výhony, které se proti ohýbání uvazují na předem napnutý drát. Na začátku vegetace přihnojujeme plnými hnojivy například Cererit.

Řez: provádíme každoročně po sklizni, odstraníme slabé a přebytečné výhony, dvouleté odstraníme hned nad zemí, jednoleté zkrátíme o 1/3. Ponecháme pouze 6 – 8 výhonů, kterým na jaře zakrátíme vrcholky.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím