Ostružiník Thornfree

Beztrnný ostružník, úrodná odrůda s chutnými navinule sladkými plody

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Ostružiny

90 Kč

Cena bez DPH: 78,26 Kč

Konzumní zralost: druhá polovina srpna - asi 3 týdny

Sklizeň: druhá polovina srpna - asi 3 týdny

Tvar plodu: velký tupě kuželovitý

Barva plodu: černo fialová, lesklá

Dužnina: sladkokyselá aromatická

Použití: přímý konzum, zavařování i zamražování

Opylovači: samosprašná

Růst: v mládí velmi silný, později pomalejší s výhony cca 2,5m

Odrůda beztrnného ostružníku vyšlechtěna v USA, povolena od roku 1989. Je samosprašná, plodí brzy po výsadbě na 2,5m dlouhých výhonech, které je třeba vyvázat k opoře(plot, drátěnka). Plody jsou velké, černofialové, lesklé a sklízí se od druhé poloviny srpna asi 3 týdny. Mají sladkokyselou aromatickou chuť. Odrůda odolná houbovým chorobám.

Výsadba: Sazenice vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerových sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Maliníky, ostružníky sázíme jednotlivě na vzdálenost 0,7 - 1m v řádku k připravené konstrukci. Po výsadbě seřízneme na dva až tři pupeny, pokud nejsou, zakrátíme těsně nad zemí. Rostliny vyženou výhony z kořenových oček. Rostliny během vegetace tvoří dlouhé výhony, které se proti ohýbání uvazují na předem napnutý drát. Na začátku vegetace přihnojujeme plnými hnojivy například Cererit.

Řez: provádíme každoročně po sklizni, odstraníme slabé a přebytečné výhony, dvouleté odstraníme hned nad zemí, jednoleté zkrátíme o 1/3. Ponecháme pouze 6 – 8 výhonů, kterým na jaře zakrátíme vrcholky.

 

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím