Ostružiník POLAR

Nová odrůda vhodná do vyšších a chladných oblastí s velmi velkými plody
Kód: 247,13
Dostupnost: připravujeme na jaro 2022, již dnes můžete objednat
Skladem: 6 ks
Kategorie: Ostružiny
Vaše cena:    100 Kč

Konzumní zralost:   červenec - září

Sklizeň:   červenec - září

Tvar plodu:   velmi velký oválný (6 - 7g)

Barva plodu:   černá

Dužnina:   sladkokyselá, chuťově dobrá

Použití:   přímý konzum, zavařování i zamražování

Opylovači:   samosprašná

Ostružiník Polar je nová vysoce mrazuodolná odrůda vhodná do vyšších a chladných oblastí. Má dlouhé sklizňové období, plody dozrávají od července až do září. Jsou velmi velké (6 - 7g), oválné, sladkokyselé a chuťově dobré. Vhodné k přímému konzumu, zavařování i zamražování.

Výsadba ostružin: Sazenice ostružníku Black Satin vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerových sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Maliníky i ostružníky sázíme jednotlivě na vzdálenost 0,7 - 1m v řádku k připravené konstrukci. Po výsadbě seřízneme na dva až tři pupeny, pokud nejsou, zakrátíme těsně nad zemí. Rostliny vyženou výhony z kořenových oček. Rostliny během vegetace tvoří dlouhé výhony, které se proti ohýbání uvazují na předem napnutý drát. Na začátku vegetace přihnojujeme plnými hnojivy například Cererit.

Řez: provádíme každoročně po sklizni, odstraníme slabé a přebytečné výhony, dvouleté odstraníme hned nad zemí, jednoleté zkrátíme o 1/3. Ponecháme pouze 6 – 8 výhonů, kterým na jaře zakrátíme vrcholky.